Deutscher Jagdterrier (Nemecký lovecký teriér)

Výška psa
33-40cm

Výška fenky
33-40cm

Váha psa
9-10kg

Váha fenky
7,5-8,5kg

Zem pôvodu
Nemecko

Celkový vzhľad

Charakteristika
Lovecký pes, vhodný k práci na povrchu i pod zemou, k hlasitému sliedeniu na zemi i vo vode, k práci na farbe i k prinášaniu drobnej zveri. Vyžaduje dostatok pohybu v revíri. Proti nemociam je odolný.

Povaha
K cudzím osobám je dosť nedôverčivý.

Hlava a lebka
Mozgovňa je plochá a medzi ušami širšia než u foxteriéra. Smerom k očiam se zužuje a bez výrazného stopu prechádza v ňucháčovú partii. Núcháčová partia je o niečo kratšia než mozgovňa (meraná od tylového hrboľu po stop).

Oči
Tmavé, malé, oválneho tvaru, hlboko uložené, s viečkami dobre uzavretými, s odhodlaným výrazom.

Uši
Majú tvar písmena “V”, sú vysoko nasadené, ľahko priliehajú k hlave, nie vyslovene malé.

Papuľa
Čeľuste silné, výrazná lícna svalovina, dolná čeľusť má výraznu bradu, chrup je silný, skus tesný nožnicovitý. Nos je čierny, pri hnedom zafarbení kože a srsti hnedý.

Krk
Silný, nie príliš dlhý, trošku vyššie nasadený do pliec. Prechod do pliec je mohutný.

Trup
Chrbát je silný, rovný, nie príliš krátky. Bedra a chrbát sú silno osvalené. Hrudník hlboký, rebra klenuté.

Hrudné končatiny
Lopatky sú dlhé, šikmo uložené, končatiny rovné, dobre osvalené, zápästia ľahko zaúhlené, kosti skôr silné ako jemné.

Panvové končatiny
Stehna dlhé, končatiny dobre zaúhlené a správne osvalené. Kosti silné, zápästia nízko pri podklade.

Labky
Na hrudných končatinách sú často širší, než na panvových končatinách a sú dobre uzavreté.

Chvost
Dobre nasadený na dlhšom chrbte, krátený býva asi o tretinu. Môže byť nesený radšej vodorovne, ako vyslovene priamo hore. Nemá byť pretočený (preklopený) nad chrbát.

Osrstenie
Srsť je rovná, hustá, tvrdá, drsná alebo hrubá, nie však úplne krátka a jemná.

Zafarbenie
Základná farba čierna, čiernosivá melírovaná alebo tmavo hnedá s hnedočervenožltými alebo svetlejšími znakmi nad očami, na ňucháčovej partii a na hrudi, na končatinách a okolo ritného otvoru. Taktiež je prípustná svetlá alebo tmavá maska v tvári, dovolené je i menšie množstvo bielej na hrudi a na prstoch končatín.

Vady
a) Znižujúce ocenenie: Úzka lebka, zašpicatená ňucháčová partia, vzad ubiehajúca spodná čeľusť, chýbajúce zuby (s výnimkou M3), úzke čeľuste, svetlý alebo škvrnitý nos, svetlé, príliš veľké a vypuklé oko, vztýčené alebo vlajúce, príliš malé, nízko nasadené alebo ťažké ucho, strmo uhlené hrudné končatiny, prehnutý alebo tzv. kaprí chrbát, príliš krátky chrbát, príliš široký alebo príliš úzky hrudník, strmo uhlené panvové končatiny, kravský alebo sudovitý postoj panvových končatín, rozovreté alebo mačacie labky, zalomený chvost, vlnitá nebo otvorená srsť, neosrstené brucho.

b) Vylučujúce z chovu: Predkus, podkus, nepravidelný skus, kliešťový skus (s výnimkou M3), dedične podmienené anomálie semenníkov u psa, dedične podmienené očné vady, chybné zafarbenie srsti, nadmerná alebo nedostatočná veľkosť.